platforma-de-stagii-de-practica

   S-a lansat prima platformă online de stagii de practică pentru studenți.

   Pe site-ul www.practica-ta.ro, studenții, elevii și absolvenții din România pot alege oferte de stagii de practică și de internshipuri postate de diverse companii.

   Cei interesați își vor putea face un cont pe platformă și vor putea să își evalueze câteva competențe de bază ce pot fi folositoare în viitoarele programe de stagii de practică urmate sau chiar la locul de muncă.

   În plus, universitățile vor putea urmări gradul de inserție a absolvenților pe piața muncii.

   Pe site-ul www.practica-ta.ro sunt postate și materiale informative, precum: Ghid de management și ledership, Ghid de lucru în echipă, un model de convenție de practică, Ghid de comunicare și discurs public sau Ghid de negociere.

Articolul S-a lansat prima platformă online de stagii de practică pentru studenți a aparut pe liceuldantealighieri.ro.