cursuri-gratuite-de-germana

Universitatea „Lucian Blaga” din Sibiu vine în sprijinul elevilor care vor să învețe limba germană.

Astfel, Facultatea de Litere și Arte a Universității oferă elevilor de liceu din clasele a X-a și a XI-a un curs gratuit la nivel de bază. Acesta va începe pe 10 februarie 2014.

Înscrierile vor avea loc în zilele de 29 și 30 ianuarie 2014, între orele 15:00 și 18:00, în foaierul Facultății de Litere și Arte (b-dul Victoriei 5-7, parter), pe baza carnetului de elev.

Prioritate au elevii cu media minim 8 la limba engleză.

Cursul este finanțat de Clubul Economic German Transilvania în parteneriat cu Asociația Alumni a Facultății de Litere și Arte.

Articolul Universitatea „Lucian Blaga” din Sibiu îi ajută pe elevi să învețe limba germană a aparut pe liceuldantealighieri.ro.