baietii-cu-plete

Cercetătorii britanici confirmă: băieții cu plete sunt elevi mai slabi!

Asta arată un studiu citat de academiacatavencu.info.

Astfel, s-a demonstrat științific faptul că este foarte important ca elevul să aibe părul scurt, cel mult gelat, ori cărare pe mijloc.  Tunsorile extravagante sunt un teribil impediment în calea educației.

„Ne-am apucat de acest studiu împinși de la spate de numărul mare de profesori din blocul ex-sovietic, siguri că aspectul și tunsoarea elevilor influențează capacitatea lor de a învăța. Și da, există un raport de inversă proporție între lungimea părului la băieți și performanțele lor școlare“, a declarat un cercetător.

Următorul studiu va pleca de la supoziția că elevii cu piercing sau tatuaje au rezultate slabe la școală din pricina aspectului.

Articolul Cercetătorii britanici confirmă: băieții cu plete sunt elevi mai slabi! a aparut pe liceuldantealighieri.ro.