Universitatea-Babes-Bolyai

Universitatea “Babeș Bolyai” reduce tarifele de cazare pentru participanții la proiectele finanțate din fondurile proprii.

Acestea vor fi de trei ori mai mici decât tariful obișnuit.  Înainte acesta era calculat conform planului tarifar în regim hotelier.

De asemenea, vor beneficia de o reducere a tarifelor de cazare și elevii participanți la școlile de vară organizate de UBB și finanțate prin intermediul concursului de proiecte.

Inițiativa este unică la nivel național.

Regulamentul privind regimul susținerii proiectelor organizațiilor non-guvernamentale studențesti și a echipelor de studenți care își desfășoară activitatea în interesul studenților din cadrul Universității Babeș-Bolyai poate fi consultat accesând link-ul: http://csubb.ro/wp-content/uploads/2013/02/REGULAMENT-privind-sustinerea-proiectelor-organizatiilor-studentesti.pdf.

Articolul UBB reduce tarifele de cazare pentru participanții la proiectele finanțate din fondurile proprii a aparut pe liceuldantealighieri.ro.