proiectul-Happy-Faces

   Zâmbește și susține educația copiilor cu deficiențe de auz.

   O poți face prin intermediul proiectului Happy Faces.

  Campania este lansată de Fundația Orange România și Samsung România, iar prin intermediul acesteia, până la 40 de tablete Samsung Galaxy Tab 3 vor fi donate Organizației Salvați Copiii România, pentru a susține educația copiilor cu deficiențe de auz.

   Evenimentul face parte dintr-un proiect global, care se va desfășura simultan în România, Belgia, Polonia și Luxemburg.

  În perioada 01-28 februarie, oricine poate susține proiectul, cu un simplu zâmbet. Vizitatorii magazinelor Orange sunt invitați să descopere Samsung Galaxy Note 3 și Galaxy Gear și să își surprindă zâmbetul într-o fotografie pe care să o încarce apoi pe mini-site-ul www.aworldofhappyfaces.com.

  Fotografiile realizate cu ajutorul celor două dispozitive vor fi localizate geografic în mod automat și afișate pe o hartă interactivă, în dreptul orașului în care au fost realizate.

Articolul Zâmbește și susține educația copiilor cu deficiențe de auz a aparut pe liceuldantealighieri.ro.